Apie mus

Daugelį metų sklandė idėjos surinkti į vieną vietą įvairią medžiagą apie Vilniaus universiteto kraštotyrininkų ramuvą ir padaryti prieinamą visų kartų ramuviškiams ir apskritai visuomenei. Parengti ir išleisti knygą apie ramuvą kol kas sunkiai sekasi, be to, būtų sudėtinga ją papildyti nauja medžiaga ir vėliau parašytais ramuviškių atsiminimais.

Šaltoką 2009 metų rudens vakarą susirinkę Trečiūnuose šnekėjomės ir apie artėjantį mūsų ramuvos keturiasdešimtmetį, svarstėme, kaip jį galėtume paminėti. Tuomet ir kilo mintis sukurti VU ramuvos svetainę, kurią būtų galima nuolatos papildyti surinkta medžiaga: prisiminimais, nuotraukomis, faksimilėmis. Įgyvendinti šią idėją ėmėsi Vitolis, vėliau prisijungė Viktoras ir pamažu ėmė ryškėti svetainės kontūrai.

Kviečiame visus ramuviškius prisidėti prie šios svetainės gyvavimo: rašyti straipsnius, siųsti nuotraukas ar tiesiog draugiškais patarimais bei pasiūlymais palaikyti rašančius.

Vitolis ir ViktorasRamuvos svetainė Spausdinti

Ši interneto svetainė skirta reiškiniui, vadinamam Vilniaus universiteto kraštotyrininkų ramuva. Oficialiai ji veikė nuo 1970 iki 1997 metų. Nors iš tikrųjų ji nėra niekur dingusi, nes ramuva – tai pirmiausia žmonės, mylintys savo tautos kultūrą, ją gaivinantys ir skleidžiantys.

Vilniaus universiteto kraštotyrininkų ramuvos darbuotė itin gyva ir reikšminga buvo prievartinio tarybinio internacionalizmo metais, kai visa intelektinė veikla, kraštotyros ypač, buvo griežtai kontroliuojama tuometinės valdžios, kai už tautinių vertybių puoselėjimą galėjai būti išmestas iš universiteto, netekti darbo ar net atsidurti kalėjime.

Kelios ramuviškių kartos, baigusios Vilniaus universitetą, dabar yra išsklidusios po visą Lietuvą, tad progų didesniu būriu susitikti, ramiai pasišnekėti tepasitaiko nedažnai. Ši svetainė, be kita ko, padės jiems gaivinti studijų laikų prisiminimus, o kitiems, čia užsukusiems, susipažinti su šios jaunatviškos ir energingos bendruomenės veikla.

 
Kontaktai Spausdinti

VU kraštotyrininkų ramuvos žmones, norinčius gauti naujausias žinias apie ramuviškių organizuojamus renginius ir kitas jums įdomias aktualijas, kviečiame užsiprenumeruoti VU ramuvos el. pašto grupę – išsiųskite laišką adresu ramuva27@gmail.com.
Laiške nurodykite savo vardą, pavardę (moterys – ir studijų meto pavardę), kuriame fakultete mokėtės bei kuriuo laiku dalyvavote ramuvos veikloje, kuriose ekspedicijose buvote.

Jeigu turite pasiūlymų, pastabų šiai svetainei arba norite prisidėti prie jos turinio tvarkymo, rašykite adresu ramuva27@gmail.com arba info@ramuva.lt.