Šiame skyriuje rasite ramuvos pėdsakus – jos darbus ir žmones įamžinusių laikraščių bei žurnalų straipsnių, knygų aprašus, nuotraukas, vaizdo įrašus, nuorodas į interneto tinklalapius ir panašiai.
Siūlykitės į talką, siųskite turimą medžiagą adresu info@ramuva.lt.
|
2018 m. spalio 24 d. Vilniuje, Seimo konferencijų salėje, vyko konferencija „Etnokultūrinio sąjūdžio ištakos, raida ir reikšmė“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir etnokultūrinio judėjimo bei žygeivystės 50-mečiui.
Folklorininkų, kraštotyrininkų ir žygeivių veikla sovietmečiu buvo vienas iš svarbių tautos dvasią ir atmintį padėjusių išsaugoti judėjimų. Konferencijos tikslas – atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį į kraštotyros, folklorinių ansamblių bei žygeivystės judėjimo reikšmę išsivaduojant Lietuvai iš sovietinio režimo. Pranešimus apie VU kraštotyrininkų ramuvą konferencijoje padarė du mūsų ramuvos vadovai – Vladas Braziūnas ir Venantas Mačiekus.
Konferencijos vaizdo įrašą galima rasti Seimo „YouTube“ paskyroje (trukmė – apie penkios su pusė valandos).
Konferenciją užbaigė koncertas, kuriame dalyvavo 50-metį švenčiantis Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ ir nuo 1970 m. gyvuojantis Žiūrų kaimo etnografinis ansamblis, anuomet ramuvio Jono Trinkūno suburtas, pastaraisiais metais atgimęs ir dabar jungiantis keturias šio kaimo aplinkoje išaugusias kartas.
|
2001 metų pradžioje buvo pradėtas rengti knygos apie ramuvą projektas. Knygai medžiagą sukaupti buvo siūloma panašiai, kaip ir mūsų ekspedicijose – tai turėjo būti tarsi ekspedicija apie ramuvą, ramuviškiai būtų apklausę kitus ramuviškius. Didžiąją knygos dalį turėjo sudaryti atvartai, skirti konkrečiai temai atskleisti, susidedantys iš trumpo apžvalginio straipsnio, faktologinės bei faktografinės medžiagos, iliustracijų. Deja, nepavykus įtraukti ramuviškių į tokio pobūdžio medžiagos rinkimo talką, knyga nebuvo parengta. Čia publikuojamas tuomet paruoštas studijos apie ramuvą turinio planas.
|
Skaityti daugiau...
|
|